Turistična zveza Slovenije Uradni slovenski turistični informacijski portal

sreda, 15. avgust 2012

KOLESARSKI JERNEJEV MARATON
15.08.2012

Vsekakor lahko rečemo, da je ena odmevnejših in bolje obiskanih prireditev v okviru Jernejevega kolesarski maraton. Tega se namreč tradicionalno na praznik udeleži ogromno kolesarjev in tudi letošnja sončna sreda ni bila nobena izjema. Prijavljenih kolesarjev je bilo okoli 800, zelo veliko pa je bilo tudi udeležencev, ki štartnine sicer niso plačali. Izbirali so lahko med malim (35km) in velikim maratonom (65km). Na progi je bilo tudi nekaj postojank, kjer so se kolesarji lahko okrepčali, spili kakšen poživilni napitek in prigriznili, tisti najbolj zagnani pa so maraton seveda prevozili brez ustavljanj, v enem kosu. Maraton je bil sicer turističnega značaja, torej ni bil tekmovalni, zato so bili zmagovalci vsi, ki so ga srečno prevozili in prišli v cilj. Vsi, ki so plačali štartnino, so v cilju dobili tudi malico, medaljo in spominsko darilce. Na koncu pa je bil opravljen še žreb, kjer so najsrečnejši dobili praktične nagrade. Vsem udeležencem maratona čestitamo za uspeh!